Jak dbać o pędzle do makijażu?

by - stycznia 08, 2016

Pędzle ułatwiają nakładanie kosmetyków każdej z nas. Niezależnie od tego czy są wykonane z włosia syntetycznego czy też naturalnego wymagają od nas opieki. W dużym stopniu są narażone na zanieczyszczenia takie jak kurz, nadmiar sebum czy też zrogowaciały naskórek. Więc jak dbać o pędzle do makijażu? Przedstawię dobry patent, który sprawdzi się u każdej z was ;)Mycie stanowi najważniejszą część w pielęgnacji pędzli, która powinna być wykonywana regularnie (szczególna zasada mycia po każdym użyciu tyczy się pędzli do podkładu czy pomadek). Na rynku istnieje wiele szamponów różnego rodzaju z przeznaczeniem do czyszczenia pędzli. Istnieją również silikonowe rękawice, które usprawniają czyszczenie. Ja jednak stawiam na proste rozwiązania. Osobiście posiadam pędzle tylko z włosiem syntetycznym. Do ich pielęgnacji używam szamponu do mycia włosów, a przy wykonywaniu czynności mycia pocieram pędzel o wyprostowaną dłoń. Po umyciu pędzle układam na ręczniku, przykrywam wolną częścią i odciskam delikatnie nadmiar wody. Aby pędzle nie utraciły swojego pierwotnego kształtu warto suszyć je w specjalnych osłonkach ale jeśli takowych nie posiadamy też znajdzie się na to sposób. Wystarczy użyć do tego ręcznik jednorazowy/chusteczki higieniczne/papier toaletowy. W moim przypadku będzie to papier toaletowy. Lekko układam właściwy kształt naszego pędzla. Następnie kładę go na papierze i owijam na szerokość skuwki pędzla.

Kolejnym krokiem jaki wykonuję to przytrzymanie tego papieru nad końcem włosia i delikatne skręcenie w tzw. cukierka. Pędzle najlepiej gdyby były suszone włosiem do dołu, gdyż zmniejszamy prawdopodobieństwo, że zatrzyma nam się woda w skuwce, a to mogłoby spowodować odklejeniem się trzonka od pozostałej części pędzla. Jeżeli jednak nie mamy możliwości suszenia do dołu można zostawić pędzle do wyschnięcia w pozycji płaskiej z pozostawionym włosiem poza krawędź blatu. Ważne jest aby pędzle suszyć w temperaturze pokojowej. Nie przyśpieszaj suszenia poprzez ułożenie na kaloryferze lub używając suszarki - powinny wyschnąć samoczynnie. Po wysuszeniu należy zdjąć osłonkę zrobioną z papieru i delikatnie rozłożyć włosie. I tym sposobem pędzle wyglądają jak nowe :)

A Ty jak dbasz o swoje pędzle? 

Ila ;)

You May Also Like

10 komentarze

 1. Bardzo przydatny post :). Dla mnie w szczególności, gdyż dopiero zaczynam przygodę z makijażem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny posty! Ładny wygląd bloga :)
  PisaneKredkami

  OdpowiedzUsuń
 3. fajna, przydatkan otka

  http://eskucinska.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Ładna ta biała osłonka :)
  Zapraszam do mnie, może wspólna obserwacja? :)

  veronicalucy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie używam pędzli, więc nie mam takiego problemu ;)

  Mój blog - Klik. Zapraszam! ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie używam pędzli do makijażu, więc nie miałam pojęcia jak o nie dbać, ale dzięki Tobie na pewno zapamiętam te rady na przyszłość :)
  /Liseł
  NASZ BLOG - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja swoje trzymam w szufladzie, żeby się nie kurzyły, a do mycia uzywam brushegg polecam :)
  http://barbaretbeauty.blogspot.com/2016/01/nowy-rok-nowy-blog-zmiany-na-blogu.html?m=1

  OdpowiedzUsuń
 8. Mega przydatnh blog.:)

  http://diarygirla.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo przydatny post! Świetnie, że go napisałaś :*
  http://klaudencja.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Kilka z tych etapów wykonywałam, jednak teraz już ściągnę je wszystkie :)
  Bardzo pomocny post.
  Obserwuje i zapraszam do mnie :)
  http://ragazza99.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń